Pořádali jsme MJČ štafet, aneb zima na Větrovech

V sobotu 22. dubna proběhl za chladného a deštivého počasí přebor Jihočeské oblasti ve štafetách. Přebor štafet zároveň probíhal s 3.závodem Dětské ligy Táborska v orientačním běhu.

V nepříznivém počasí se na startu sešlo 5 družstev, které si to v nepříznivém počasí rozdala ve 4 kategoriích. Ve třech kategoriích šlo kromě vítězství v Jihočeském kraji, také o postup na mistrovství republiky štafet v orientačním běhu. V kategoriích H21 a H18 bylo přihlášeno po 1 štafetě, která musela pro postup zvládnout pouze závod sama nad sebou. V kategorii D18 se postup utkaly 2 štafety.

Z důvodu nepříznivého počasí neprobíhala předávka úseků po doběhu předešlého úseku, ale jednotlivé úseky startovaly postupně ve vlnách. Všechny přihlášené kategorie běžely stejnou trať, která se lišila pouze ve dvou větvých (2 a 6 kontrola). Stejnou trať absolvovali i závodníci kategorie příchozích P5, proto je zajímavé nahlédnout do výsledků a porovnat navzájem jednotlivé časy na postupech.

Nakonec si mistrovské tituly vyběhly a tím zabezpečily účast na mistrovství republiky štafety OB Strakonice v kategorii H21 a SC vebr-sport v kategorii D18. V kategorii MIX vyhrála štafeta z Písku. Písecký oddíl měl na závodech i hojné zastoupení v kategoriích P a využil tak naplno možnost zaběhat si v Táboře orieňták.

Všem účastníkům děkujeme za pěkné sportovní výkony.

Výsledky jsou k nahlédnutí v ORIS

Foto naleznete zde a zde

SK Kotnov v květnu pořádá WOD a v červnu 4. závod Dětské ligy Táborska v OB.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *