Mistrovství Jižních Čech v nočním orientačním běhu zkomplikoval orkán!

Dne 15.března uspořádal SK Kotnov Tábor, z.s. Mistovství jižních Čech v nočním orientačním běhu.
Stavbu trati komplikovalo, že během týdne před uskutečněním závodu se i Táborskem prohnal orkán Eberhard, který v lese nadělal nové vývraty a průseky. Naštěstí Správa lesů Města Tábora pružně zareagovala a padlé stromy během 3 dnů zmizely z lesa a objevily se jako nařezané dřevo u cest. Ačkoliv celou dobu během závodu pršelo, díky tomu, že se utišil vítr, jsme mohli povolit závodníkům vyrazit do nočního lesa. Závodníci s čelovkami se prokousávali lesem od kontroly ke kontrole a v lese naštěstí nikdo nezůstal, ani nedošlo k žádným zraněním. Jediná nepříjemnost byla ztráta hodinek, měřících pomocí GPS souřadnic trasu závodníka. Postižený závodník si po skončení závodu vyrazil znovu prohlédnou trasu, po které běžel a naštěstí hodinky našel.

Vítězky kategorie D16 MJČ v nočním orientačním běhu

V hlavních kategoriích D21 a H21 zvítězili Vanda Králová a Jáchym Hojný, ale pochválit je třeba i čtrnáctiletou Annu Kosobudovou z Tábora, která si v kategorii šestnáctiletých (D16) doběhla pro diplom, medaili a titul Mistra Jižních Čech.

Závěrem bychom chtěli poděkovat i oddílu SC vebr-sport, který nám s uspořádáním závodu pomohl, a tak se řada jeho běžců nemohla závodu zúčastnit. A dále Jihočeskému kraji, který akci finančně podpořil.

Kompletní výsledky naleznete zde.

A fotky od Heleny Hudečkové zde.

One thought on “Mistrovství Jižních Čech v nočním orientačním běhu zkomplikoval orkán!”