Žně u Dobré Vody

KTA štafeta

V sobotu 30. března 2019 se konalo Mistrovství Jižních Čech ve sprintu v Dobré Vodě u Českých Budějovic. Pak následovaly štafety, které byly rovněž „Mistrovské“. Předpověď počasí vyšla dokonale, a tak již od rána panovaly krásné jarní a kolem poledne až letní teploty. Na nebi ani mráček a tak někomu přišla k užitku i zastřešená fotbalová tribuna místního oddílu jako ochrana před sluncem.

vítězové kategorií D75 a H75

První závodníci odstartovali na členitou trať vedenou většinou obcí v 11:00. Již po prvních metrech si všichni uvědomovali, že v Jižních Čechách nejsou kopce jen na Šumavě. Celá obec je položena v kopci a jelikož na start se šlo dolů, muselo se závodit „nahoru“. Orientace ve městě plném silnic je sice jednodušší, ale právě to, že tratě nebyly v rovině, dalo vyniknout fyzicky nabušenějším jedincům. Ale přesto, že náš oddíl netrénuje pravidelně, na tratích sprintu se neztratil. Z Dobré Vody jsme odvezli 2 tituly Mistrů Jižních Čech v podání Aleny Zemanové a Aleny Hudečkové! K tomu přibyla 2 třetí místa díky Milanovi a Davidovi Bušíkovi. Pokud připočteme i další titul naší členky Heleny Hudečkové, která nyní běhá u SC vebr-sport, jednalo se úspěšné zahájení dne.

předávka naší štafety

Po zhruba hodinovém oddechu po skončení sprintu, odstartovaly ve 14:30 štafety. Po čase se nám v klubu podařilo složit štafetu, a tak jsme namlsaní z výsledků předchozího závodu vyrazili na trať MIX štafet. Bohužel zde už těžko nacházím něco pozitivního. Snad jen krásné 8. místo ze 13 štafet při první i druhé předávce. Nicméně se ztrátou na první místo takovou, že jsme naší poslední člence a nejstarší závodnici Aleně doporučili neabsolvovat trať celou a spokojit se s jedním titulem. Navíc naše želízko v ohni Helena, tentokrát běžící za štafetu Báječných žen v orientačním běhu, vybojovala spolu s ostatními „Bájenkami“ další 1. místo. Na druhém místě v této kategorii skončila štafeta s bývalými členy KTA – Krškovými. A připomeňme i překrásné první místo a titul v kategorii D18 s obrovským náskokem pro naše bývalé členky běhající nyní za SC vebr-sport Annu a Katku Kosobudovy a Annu Svobodovou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *