Kramolín

Uprostřed září (přesně 15.) absolvovali někteří naši závodníci  (Tonda, Gena, Alča, Lenka, Petra, Petřík a Alena H.) 9. závod jihočeského žebříčku v Lipně nad Vltavou. Ostatní měli jinou zábavu: Jarda s Helenou byli na dovolené ve Španělsku, Tereza s Martinem Z. byli nemocní, a Jirka to letos sabotuje.

Hodnocení závodu členy oddílu:

Alča:  Předem jsme byli pořadatelem upozorněni na obrovský 20 m široký průsek vedoucí přes celou mapu, který nebyl v mapách zakreslen. Někteří na to však zapomněli (já)  , což potom v lese mohlo vadit. Trať nebyla těžká, kontroly byly většinou vidět z dálky. Vzhledem k tomu, že ráno pršelo, bylo v lese trochu mokro. Jinak byl les řídký, dobře průběžný, jen cest bylo ve skutečnosti podle mého názoru trochu víc než v mapě.

Petřík: Vystartoval jsem 00, ale v lese byly úplně matoucí trojbarevné fáborky, které se neustále rozdvojovaly a roztrojovaly. Protože jsem špatně přečetl jednu kontrolu ze čtyř, měl jsem čas 25´´!! Ovšem na to, abych předběhl Víta to stačilo. Jeho totiž asi také zmátly ty fáborky, takže běžel na úplně opačnou stranu, a měl čas 33´´. Byl jsem první.

Petra:   Byl to hnusnej závod, protože jsem slyšela divočáka a zabloudila jsem.

Lenka: Nevyvedl se mi postup na druhou kontrolu, protože mě Vít Pšenička (H10) a nějaká paní poslali na špatný směr a když už jsem byla v koncích, poradil mi nějaký dobrý muž, který se nade mnou slitoval a ukázal mi kde jsem. Pak už jsem volila raději pohodlnější postup po cestách.

Alena H: Když mě už na první kontrole došla paní Boučková, viděla jsem že je zle. Jako vždy jsem se zdržela na začátku hned po startu. Po páté kontrole nás doběhla i Alča a do cíle jsme dorazily společně. Nepršelo, les byl řídký, kontroly viditelné i na kopcích, málo bažin a do cíle jsme došly v celkem suchých botách,. Přestože jsem byla poslední, závod se mi líbil.

—————-

Všichni však  svoje tratě zvládli a dorazili do cíle, většina se jako obvykle umístila na stupních vítězů. Petřík si svým vítězstvím zajistil pro letošek první místo v jihočeském žebříčku, zvítězil i Tonda a Petra (která  neměla žádné soupeřky). Gena obsadila třetí místo, Alča byla druhá.