Mistrovství oblasti v nočním orientačním běhu 2021

V sobotu 9. října 2021 jsme opět pořádali Mistrovství oblasti v nočním orientačním běhu. Jednalo se o přesunutý závod z 27. března 2021, který se neuskutečnil kvůli špatné pandemické situaci s Covid-19. Bohužel novou mapu a grafické podklady z jara bylo třeba opět revidovat, hlavně z důvodu mnoha nových pasek vzniklých po kůrovcové těžbě.

vítěz hlavní kategorie na startu

Jelikož se startovat může až hodinu po západu slunce, odložení nakonec bylo až do října a to na den, který byl zároveň dnem voleb. Spolu s mrazivým počasím se to asi podepsalo na účasti. Účast sice byla vyšší než minulý rok, ale bohužel nižší než jsme očekávali. Nicméně v pronajatých prostorech bylo teplo a nálada před během i po běhu byla bezvadná. Stejně jako minulý rok je na tomto místě třeba poděkovat i Správě Lesů města Tábora, která vydala povolení k uspořádání závodu v nezvykle krátké době a umožnila tak konání, stejně jako Jihočeskému kraji a Městu Tábor za finanční podporu, bez níž by se takováto akce uskutečnit nedala.

Během závodu došlo k několika ztrátám (čip, buzola), ale vše se po čase našlo, a tak celý večer a hlavně noc proběhla v klidu a pohodě. To se ovšem zdálo jen na shromaždišti. Jakmile závodníci vyběhli do terénu, změnila se jejich nálada na bojovou a rvali se s noční přírodou o cenné vteřiny. A příroda jim do cesty dala nejednu překážku. Bahno bylo tou nejmenší. Nejvíce v noci závodníky potrápila zarostlá místa a kameny či díry při běhu cestou necestou.

A jak to všechno dopadlo? Mistrem jižních Čech se v hlavní kategorii stali Lenka Míková (OB České Budějovice) a Filip Hulec (SKP České Budějovice). Nejmladším účastníkem se stal sedmiletý Tomáš Míka z Českých Budějovic, jemuž touto cestou přejeme, aby u orientačního běhu zůstal. Odvaha mu rozhodně nechybí. Další výsledky můžete vidět na stránkách: https://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=6640

Další fotografie od Heleny Hudečkové najdete zde: https://www.zonerama.com/Hellen/Album/7723138

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *