1. závod dětské ligy 2022 v rámci WOD

na startu

Ve čtvrtek 12.5. odstartoval již 6.ročník dětské ligy v orientačním běhu, kterou pořádá náš oddíl. Tato akce byla součástí mezinárodního týdne orientačního běhu. Začali jsme v Táboře, na sídlišti nad Lužnicí. Počasí nám přálo, bylo příjemně slunečno, a tak se závodu zúčastnilo spoustu pohybuchtivých dětí.

Jako vždycky jsme připravili 3 různé tratě. Trať pro nejmladší děti a místní či nezkušené byla asi 600 m dlouhá s pěti kontrolami, a dala se zvládnout za pár minut. Na této trati odstartovalo 32 závodníků. Starší a zkušenější OB běžci absolvovali tuto trať jako paměťák. Nejrychleji to absolvoval Matěj Dlouhý, mezi dětmi do 10 let pak Marie Leitnerová.

Ema Kůrková

Druhá (B) trať měřila 1600m a měla 10 kontrol. Vedla již hlouběji do sídliště, což pro děti nebyl žádný problém. Nejrychleji závod odběhl Michal Deim a mezi dětmi do 12 let zvítězila Ema Kůrková.

Třetí a nejdelší trať (C) byla 3400 m dlouhá a trouflo si na ni 16 závodníků. Byla náročná, a tak dala fyzicky zabrat všem borcům. Zvítězil Michal Deim s časem 18:41, ale některé děti se tam zdržely i hodinu.

Celkově se závod velmi vydařil, a v rámci týdne WOD (world orienteernig day) i krásně zviditelnil orientační běh mezi dětmi, které na sídlišti žijí.