3.závod Dětské ligy na Horkách

Ve čtvrtek 17.6.2021 proběhl 3.závod Dětské ligy Táborska, tentokrát v v Táboře, na Horkách. Běželo se v lese, který byl vzhledem k ročnímu období dost zarostlý a nepřehledný, děti potrápil porost a kopřivy.

vítězka kat. B – Ella R.

Běželo se za velmi teplého počasí, opět ve 3 kategoriích – A (do 10 let), B (do 12 let) a C – nad 12 let. Tentokrát se sešlo dětí o něco méně (zřejmě probíhaly školní výlety) , ale ty co přišly si závod velmi užily. Nejmenší děti, přestože jsme se snažili vypouštět je na trať postupně, tak se v lese dost seběhly a nakonec přibíhaly ve skupinách, bylo to na ně spíše těžší a bez disku to zvládly jen dvě děti – Vítek Pokorný vyhrál v čase 44,09

Střední trať měřila přes 2 kilometry, měla již i nějaké drobné převýšení. Překvapivě ji vyhrála dívka, která se dle svých slov šla „jen projít“. Možná právě to jí dopomohlo k vítězství neboť si pečlivě hlídala mapu a nedělala chyby. Zvítězila Ella Rybáková v čase 33,49.

vítěz kat. C – Michal D.

Na nejdelší trať se vydali všichni ostatní (nad 12 let) i pár dospělých, a trať byla z těch náročnějších. V teple bylo třeba absovovat 4 km zarostlým terénem přes několik roklí. Nejrychlejší dorostenec Michal Deim to zvládl za 37 minut a po právu vyhrál. Ostatní tam byli i hodinu a půl a několik závodníků trať ani nedokončilo. Ale spokojení byli všichni, byl to „ten pravý orienťák“! Závodu se zúčastnilo 35 závodníků.

O případných dalších kolech Dětské ligy po prázdninách vás budeme včas informovat.