Lenora – mistrovství JČ na krátké trati

vyhlášení kat. DL

V neděli 25.5.2003 se konalo ve 120 km vzdálené Lenoře mistrovství JČ na krátké trati. Shromaždiště bylo v lyžařském areálu, start nedaleko (na kopci) a závodníků (na Jihočeskou oblast) požehnaně. Všichni se duševně připravili na to , že musí urvat nějaké umístění na bedně, protože lenorští pořadatelé měli pro vítěze připraveny diplomy, krásné medaile a skleněné poháry.

Všechny tratě vedly menším či  větším obloukem kolem ohromného kopce (nahoru nás díkybohu nehnali) a tratě , které měly nad 4 km (v našem případě pouze DL) se dostaly i do obtížnější zarostlé hustníkové pasáže, kde všichni do jednoho zabloudili. Takže to bylo o tom, kdo se najde a srovná dřív. Děti měly tratě celkem lehké, tam to bylo zase o rychlosti. Tentokrát se závod nezdařil Alče, která to u 9.kontroly vzdala (když překročila časový limit), jinak výborně běžela Lenka v D16, ta to na totožné trati nandala Jardovi v HK, (který si gratuloval jak se mu závod povedl), o pár minut. Petra klasicky reptala, v průběhu trati chtěla vzdát, ale sebrala ji tam babička a dotáhla do cíle – ke třetímu místu v D14 .

        Názor Geny:“ Mapa „Ptáčník“ byla úplně nová  1:10 000 se spoustou velikých temně zelených ploch, průseků, pasek, a vodotečí dělala skoro všem potíže. Když teď v klidu do ní koukám, zdá se mi nemožné, že jsem se mohla tak zamotat, ale vodotečí bylo víc než v mapě, cest bylo také mnohem víc a zřejmě jak se zde těžilo občas něco bylo v lese rozryté a těžko se poznávalo, zda to je v mapě, nebo ne. I naše nejlepší mapařka měla postupy, které dle jejích slov „ sice do mapy zakreslí, ale nikomu to neukáže“. Nakonec já jsem bloudila déle a na rozdíl od ní já tedy postupy u 2 kontrol zakreslit nemůžu, protože ani na 100m nevím, kudy jsem lezla přes polomy, hustníky a klacky.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *