ŽB – Petrkov

Tonda H40B

Poslední květnový den, 31.5. 2003 se ti nejvytrvalejší oddíloví běžci (Tonda, Petřík a já) rozjeli do Petrkova (nedaleko Hlinska na Vysočině) na národní žebříček. Pořádající oddíl Loko Pardubice postavil klasickou trať v úplně novém prostoru v terénu vysočinského typu . Čekal na nás dost čistý les s těžkou podložkou, spoustou vodotečí, terénních tvarů, pozůstatků po těžbě, skoro rovina, i když se pár vrtevnic taky našlo.Na  start se postavilo 1033 závodníků, nechyběli ani někteří ze špičkových o-běžců.     

Museli jsme kvůli prezentaci vyjet už v devět ráno, před jedenáctou jsme dorazili, odprezentovali a pak se ukrývali před sluncem až do vlastního startu (Tonda 50, my s Petříkem až 130 –  tedy po druhé hodině). Do té doby se do nás stačily zakousnout dvě klíšťata a další se na to chystalo.

Závod byl rychlý, výsledky ucházející. I když Tonda i já jsme měli výhrady. Jeho trhnul Blabla o pár minut a mě švagrová Zuzana o pár vteřin. Celkově se ale závod líbil, a to i Petříkovi, který má často vysoké nároky. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *