Rakousko – mistrovství JČ na klasice

jezero Pramet

V sobotu 24.5.2003 jsme se v počtu 6 běžců zúčastnili Mistrovství Jižních Čech v OB na klasické trati, které se tentokrát konalo překvapivě v Rakouském Prametu, nedaleko Riedu. Závody pořádal místní OB oddíl ve spolupráci s OCB. Ti nám za pouhých 100,- Kč zařídili dopravu z ČB autobusy, startovné jsme tentokrát platit nemuseli. O to podivnější bylo zařazení do kategorií, které vůbec neodpovídalo našim. Tak například Petřík ve svých 10 letech běžel H14 (nic menšího tam neměli) a naopak já běžela D45 i když mi je 33, a nic staršího tam neměli).

Jarda dobíhá v H55 (je mu 37)

Cesta byla dlouhá, na místo určení jsme dorazili až v půl druhé odpoledne. Shromaždiště bylo na nádherném místě, u jezera Badesee, kolem posekaný trávník, slunce, klid a pohoda. Petřík hned skočil do plavek a šel do vody přehrabovat kameny, my ostatní odpočívali po dlouhé cestě.

Samotný závod byl v členitém kopcovitém terénu s množstvím detailů. Les podobný našemu skrýval tratě o délce kolem třech kilometrů s větším převýšením, takže chvílemi se jednalo o běh (chůzi) do vrchu. Závod se podařil mě (v D45 není divu), Petříkovi (pěkné 11.místo z 23 – na H14 slušné) a Alče (několik kontrol běžela se mnou, tak jsem ji pár míst popostrčila). Babička zabloudila dost silně a daleko, nakonec se nějak domluvila s místními, kteří ji autem přivezli zpět na shromaždiště.

Jediná nevýhoda tohoto krásného dne byla ta, že jsme se vrátili domů až hrozně pozdě ( po 23.hodině), neboť start byl až v 15 hodin, vyhlášení vítězů končilo v půl sedmé, a nakonec dlouhá cesta domů.