Křivonoska (jč.žebříček)

Gena s Terezou

Tak jsem s dětmi po delší odmlce vyrazila na závody v OB v sobotu 31.8. 2002. Shromaždiště bylo v autokempu Křivonoska za Hlubokou, kde jsem nikdy nebyla a tak cesta (plná objížděk) po povodni nebyla jednoduchá. Navíc děti absolvovaly náročný tréninkový OB tábor v Kunějovských Samotách, kde měly v podstatě denně vícefázový trénink. Ještě v sobotu dopoledne jsme absolvovali malý OB závůdek, takže jsme přijeli na start již unaveni.   A to vedro, tráva, bahno, a hlavně komáři … sil ještě ubralo.

Závody se běžely na mapě Křivonoska 2 ( běželo se na ní kdysi mistrovství) jako Linz Cup i pro Rakušáky, ale stejně moc účastníků nebylo. Prořídlé kategorie, kde v dětských byli 3 někdy i 2 závodníci, dávají tušit, že OB pšenka v Jižních Čechách stále nekvete. Je to škoda, protože i tratě jsou lehké a děti nemají konkurenci ani si nevyzkouší těžší tratě a pak při absolvování závodů v jiné oblasti jsou vedle. Všimla jsem si, že Eliška Soudková (D10) běžela D16!

Tonda se občerstvuje

Děti z našeho oddílu nalosovaly za sebe ( ovšem asi jiná volba při tak malé účasti nebyla), trať byla stejná pro D10,H10 i D12 a musím říci, že byla tak lehká, ( po cestách) že nebylo co řešit. Všechny tratě byly postaveny kruhem větším, či menším kolem místního rybníka, převýšení v podstatě nulové, rychlý běh přímo, většinou trochu zarostlým ( tráva) terénem.

Byl to rychlý běžák. Takový závod nejvíc vyhovuje našemu Martinovi, a tak poměrně s přehledem vyhrál. Bohužel jeho spokojenost rozladil fakt, že vyhlášení výsledků, ceny a diplomy ( kvůli kterým běhá) budou spojeny se závodem v neděli, na který jsme po delší úvaze nakonec nejeli.

Pro mě byl závod soustavný běh travou. V podstatě jsem minimálně šla, ale o to dělala větší chybky. Postupy byly azimutem, orientačně náročné to nebylo. Na druhou kontrolu (neumím azimut) jsem se stočila a našla se asi 400m opačně od kontroly. A pak jsem dohledávala a pročesávala les kolem 3.a 6. kontroly.

Protože jsem od dubna celkem nic nedělala byla jsem spokojena s tím, že jsem vydržela celou cestu běžet i když mapově opět nic moc. Ale unavená jsem byla dost.