3 dny OB 2002 (Landštejn)

Jarda u sběrky

Po vydatných deštích, které způsobily na mnohých místech v Jižních Čechách záplavy jsme se s nedůvěrou v počasí vydali 9-11. srpna na pravděpodobně poslední letošní vícedenní závody ve Starém Městě pod Landštejnem. Po absolvování pětidenních v minulém týdnu se Jarda s Alčou rozhodli zaběhnout si pouze tréninkovou trať (1,8 – 3,9 – 2,5 km) aby  si nezhuntovali zdraví úplně, a já se také zbaběle přehlásila z D21 do D35 (ač mi do právoplatného zařazení do této kategorie ještě chybí nějaký ten rok).

Po úvodních pořadatelských problémech (absolutně nezvládnuté přidělování čipů) začly závody v první etapě krátkou tratí s velkým počtem

kontrol. Počasí nám oproti našemu očekávání přálo a mnoho z nás se dostalo pod 10´na km, což potěší (a povzbudí). Etapa se běžela na mapě Kolčavka 1:10000, tratě byly opravdu krátké, kontroly jednoduché, a tak kromě Petříka který zabloudil, jsme se vrátili z lesa během půl hodinky.

Jirka dobíhá do cíle

Druhá etapa (mapa Uhliště 1:15000) se běžela ráno za podstatně chladnějšího počasí. Tratě se protáhly, pořadatelé nezapomněli na občerstvení na trati, a tak se závod vydařil (Petřík si udělal osobní rekord v lese – 16 minut, a spravil si tak náladu po neúspěchu v 1.etapě). My co jsme spali v Nové Bystřici jsme prolenošili celé odpoledne, žádný výlet se nekonal, jen dobrá večeře a dlouhý odpočinek. Každodenně dojíždějící Vébrovi s Tondou si myslím vychutnali volné odpoledne v pohodlí domova.

Třetí etapa proběhla opět na mapě Kolčavka – jako první etapa. Počasí se zase trošku zhoršilo, během dne průběžně poprchávalo. Opět bylo pro závodníky na trati přichystáno občerstvení, ovšem první z nich bylo už asi 150 metrů za

malý Jiřík fandí u sběrky

startem, tak nevím co tím chtěl pořadatel říci. Jinak tratě se opět zkrátily, pouze převýšení narostlo. Vyvěšování výsledků na shromaždišti dost vázlo, ale protože kromě Petry, která v kategorii D12C obsadila 2.místo (sice jen ze čtyř soutěžících, ale přesto naše nejlepší umístění) – se nikdo jiný neumístil, tak si klidně můžeme ještě několik dalších dnů na výsledky počkat (jak se stává pomalu pravidlem u agentury Pro-Orient).

Celkově to byly pohodové závody, pořadatelsky slabší, v pěkných terénech s výrazně menší orientační obtížností než minulý týden v Doksech. Závodů se zúčastnilo cca 500 závodníků.

Helena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *