Kunějovské Samory – dětský OB tábor

Poslední týden v srpnu se zúčastnily naše děti letního soustředění malých OB běžců z Kamenice, Roztok a Tábora v Kunějovských Samotách. Chatičkový tábor u rybníka, obklopený lesem ze všech stran skýtal ideální výchozí základnu pro rozmanité tréninky a akce. Celý tábor byl organizován na motivy knihy „Harry Potter a vězeň z Azkabanu“ což děti nadšeně vítaly. Byly rozděleny do čtyř studentských „kolejí“ (každá měla svoji školní uniformu a pokřik), které spolu po dobu tábora neustále soupeřily o školní pohár a pohár ve Famfrpálu.

Během týdne děti absolvovaly:

  • studium mudlů (výlet na kolech ke Kačležskému rybníku),
  • 2 mudlovské závody v OB
  • sbírání kouzelných předmětů (na liniové trase vyznačené v mapě)
  • let zručnosti (jízda na kole)
  • lovení kouzelných ryb (na  pramičce v místním rybníce)
  • hodinu lektvarů (hvězdicovými azimuty děti sbíraly přísady do lektvaru chytrosti)
  • Pobertův plánek (do mapy musely nakreslit tajné chodby, které byly vyznačeny v lese na území cca 1,5 km, a učily se tak základy mapování)
  • věštění z čajových lístků (po skupinkách absolvovaly děti i vrstevnicový trénink)
  • celodenní cyklistický výlet do Prasinek, kde si děti našly poklad a za něj si mohly nakupovat různé pamlsky a žertovné předměty
  • a závěrečnou velkohru: Obraceč času, kde si v lese musely nasbírat při OB úkolech tolik minut „proti času“ aby stihly vysvobodit Klofana a vrátit se s ním do tábora vysvobodit včas Siruse Blacka

Kromě toho nechyběly samozřejmě ani ranní rozcvičky, noční bojová hra, nácvik představení pro návštěvu z Ministerstva kouzel – Kiarellu Mofifovičovou, neustálé útoky mozkomorů, večerní ohně s kytarou, oblíbené vyhlašování výsledků jednotlivých soutěží, závěrečnou slavnostní hostinu a samozřejmě spousta her a zábavy. To vše stálo profesorský sbor několik nocovek, aby akce byly dokonale připraveny.

Nejmladší družstvo předškoláků, tzv. Myšomyši měly také svůj program:

Účastníci družstev:

myšomyši

Martin Z. + Petřík =  KOČKOCOUR

Tereza                   = ŽABOSLIZ

Petra                      = HADIPLAZ

Martínek H.           = MYŠOMYŠ

+ SOVOSPÁR

A tady máme oblíbený profesorský sbor, který ani přes svůj pokřik:“Profesorský sbor, studentů je mor“ nedokázal ve famfrpálu porazit elitní výběr žákovského družstva:     Na závěr musím říct, že to byla velmi vydařená akce, která by se měla určitě opakovat. Děti se zlepšují v orientačním běhu, navazují přátelství s dětmi z jiných oddílů, a ještě si přitom užijí spoustu zábavy. Všem pořadatelům této akce patří náš dík.

Profesorský sbor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *