Vodňanský kapr 2017 v Bavorově, aneb závěrečný závod roku

14.-15.10.2017 proběhl v Bavorově na mapě Haniperk 43.ročník Vodňanského kapra. Počasí bylo překrásné a náš oddíl vyrazil pro kapry v jedné z nejsilnějších výprav posledních let. Cestu trochu komplikovala objížďka ve Vodňanech, ale na místo jsme dorazili živí a zdraví.

Ne všichni se však zdraví vrátili. Milan si udělal něco s kotníkem, takže přesto, že do cíle první etapy dopajdal se všemi kontrolami, byl diskvalifikován pro překročení časového limitu. Ostatní si odnesli minimálně únavu. Citoval bych Ondru: „Vyrazil jsem do krásného rovinatého jihočeského terénu a tady hory.“ Já k tomu dodávám „a ostružiny“. Trny z nich se mi dostaly snad i přes prorážečky. Moje bezmoc, když jsem přes pás ostružiní toužebně koukal na cestu vzdálenou 5 metrů a přemýšlel, jak se na ní dostanu živý, byla bezmezná.

 

 

Ale abych jen nehaněl. Druhá etapa byla sice stejně kopcovitá, ale ostružiní bylo méně a skrz les bylo místy i vidět 🙂 Každopádně se mi povedla lépe nežli ta první, a dokonce jsem v celkovém pořadí poskočil před dva borce. V cíli mě sice čekalo sucho v krku, kdy občerstvení pořadatelé přichystali více než kilometr od cíle (i když k cíli vedla krásná asfaltka, po které mohli pití přiblížit). Dařilo se i dalším členům oddílu. Helena získala 1. místo a tím i kapříka, když vyhrála obě etapy, a nikoho nenechala na pochybách o své formě. Vojta pak obsadil místo třetí. Nezapomeňme ani na naše odchovance Aničku Kosobudovou a Janu Svobodovou, které také vezou domů kapříky, Honzíka Svobodu na druhém a Katku Kosobudovou na krásném třetím místě (nyní všichni trénují ve vebr-sportu).

 

Náš oddíl se nikdy nestavěl do pozice zvítězit za každou cenu, ale spíše si sportování užít a mít z něj radost. A tu mohli mít z tohoto dvojzávodu všichni. To, že někteří udělali chybky (např. Alena celou cestu domů vzpomínala, jak chodila kolem své kontroly a nešla se podívat na číslo, protože na ní byl fáborek, a jí nenapadlo, že by veteránům mohli pořadatelé postavit tak jednoduchou kontrolu) nás snad potáhne dále. Doufejme, že klub překoná vnitřní rozbroje, a bude zase pokračovat v hlavním účelu – pomáhat svým členům sportovat.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *