Vodňanský Kapr 2002

Jarda s Genou probírají závod

Dne 12. a 13. října se za obzvláště odpudivého počasí konal další ročník tradičního závodu Vodňanský Kapr. Zvláštností toho závodu je, že první cenou v každé kategorii je živý kapr, poskytnutý vodňanskými rybáři. Náš oddíl vyrazil v sobotu ráno s úmyslem získat alespoň jednoho kapra do sbírky (nebo spíš na pekáč). Želízek v ohni jsme měli mnoho, ale bohužel se ukázalo, že ani jedno není dosti žhavé.

promrzlá Hela

Horší počasí jsme si skutečně přát nemohli. Nejenže od pátku pršelo a déšť nepolevil až do sobotního večera, ale přidala se ještě teplota, která klesala až téměř k bodu mrazu. Někteří z nás, kteří nebyli dostatečně připraveni, odnesli náhlou změnu počasí nemocí (Dominika),
někteří nedostatečně oblečení skuhrali po závodě nad bolestmi kloubů (Helena), a někteří po části závodu vzdali (Jarda který nevydržel pohled do mapy, kde se vrstevnice za pátou kontrolou již slévaly v jednolitou hněď), ale většina do cíle dorazila, i když časy nebyly zrovna nejslavnější. Nejlepší umístění po prvním dnu měli Gena a Martin Zelenkovi, kteří obsadili druhá místa ve svých kategoriích, a Petřík, který byl třetí.

jihočeská elita H10 Tomáš Tichý – Petr Hudeček – Vít Pšenička

Další den se konal za podobného chladu, ovšem pršet již přestalo, a tak se závod odehrál v o trochu lepších podmínkách. Nástrahy ovšem přichystali pořadatelé  podobě startu vzdáleném 3 km (plus velký kopec k tomu), což jsme překonali odvozem našich závodníků na start autem. Možná i proto naši borci svá umístění ze soboty většinou udrželi, a někteří dokonce zlepšili (Helena, která se přioblékla a nasadila i rukavice). Startovalo se hendikepově, vždy v čase dosaženém předchozího dne. Velkou vadou na kráse celého závodu bylo anulování nedělního závodu v některých kategoriích (např. D12) kvůli chybě pořadatelů, kteří špatně připravili mapy (nebo chybně umístili kontroly – sami se nemohli dohodnout, kde se stala chyba). Další vadou, a pro nás daleko významnější, bylo neustálé zpožďování všech činností pořadatelů (posunuté starty o minuty, a závěrečné vyhlášení dokonce o jednu hodinu). To nemohl vydržet Petřík, kterému vytekly nervy, a okamžitě po obdržení svého diplomu nahnal své rodiče do auta a  donutil je odjet aniž by se podívali na vyhlášení ostatních kategorií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *