Rabštejn – 3 dny OB – 2002

O podzimním prodlouženém víkendu 26.-28.10. se čtyři naši závodůchtiví  členové (Alča, Gena, Petřík a já) vydali na třídenní závody pražského GigasportCupu do západních Čech, do překrásných terénů, kde jsme na jaře absolvovali velikonoční soustředění. Ubytovaní jsme byli tentokrát ve ŠvP Sklárna, kde bylo krásné teplo, sprchy, zkrátka pohodlí  na úrovni.

Hela na sběrce

Sobotní závod se skvěle vydařil. Počasí nám přálo, svítilo sluníčko, start i cíl v podstatě na dohled. Nejlépe se závod podařil Petříkovi, který byl třetí se ztrátou pouhých 30´´ na vítěze. Odpoledne jsme se vydali znovu do lesa, aby si Petřík a Alča osvěžili své mapové dovednosti, ale Alča při tom sbírala houby a Petřík hopkal po kamenech, tak si myslím že to v nich následky nezanechalo žádné.

V neděli nepříjemně pršelo celý den, a tak proběhnutí v lese již nebylo zdaleka tak příjemné jako v sobotu. Mě navíc začalo píchat v koleně a to ani nemluvím o dohledávce jedné kontroly na kopci, kde jsem potupně pročesávala snad všechny kameny které tam byly, než se podařilo najít ten správný. Petříkovi se také příliš nedařilo, myslím že v dešti nerad běhá, tak to zkrátka „odchodil“. Oproti tomu Alča se dostala pod 20´na km, tak se zdála se svým výkonem spokojená. A protože nepřestalo pršet ani odpoledne tak jsme museli oželet výlet na viklany, který jsme na tento den plánovali.

trať H12 a D14
Petřík a Honzík Valášek na sběrce

Pondělí nám přichystalo mnoho nástrah. Nejdřív se zjistilo že nejde proud ani voda a že pokoje musíme vyklidit před odchodem do lesa, cestou na start s náma vichr cloumal na všechny strany a při doběhu posledních z nás dokonce začaly padat krupky. Ale vlastní závod – krátká trať – byl zase pěkně postavený, rychlý, takže (s výjimkou Alči) jsme byli do půlhodinky zase z lesa zpátky. A protože jsme měli již sbaleno, tak jsme sedli do auta a frčeli domů. Těmito závody jsme se rozloučili s letošní sezónou OB.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *