Slepičí hory (jč.žebříček)

Petřík u sběrky

V neděli 11.5. 2003 jsme vyrazili do Besednice (poblíž Kaplice), kde se měl konat 2. Jihočeský žebříček. Kromě nás vyrazili v plné sestavě i Zemanovi a Zelenkovi, Tonda prohlásil, že než znovu na Slepičí hory, to radši skočí z mostu, pardon – vlastně pojede do Mostu ( za mladými) a Jirka ač přihlášen nakonec nedorazil (a možná věděl taky proč). Já osobně na této mapě ještě nikdy neběžela, tak jsem se docela těšila na závod v přátelské jihočeské atmosféře.

Když jsme tam dorazili, slabě poprchávalo, na prezentaci po nás mámili 540,- Kč, které jsme dávno poslali na jejich účet. V pokynech nás pořadatelé upozorňovali na to, že mapa je 8 let stará a že se změnil „vegetační kryt“ a naopak při překonávání kamenných polí si máme dávat pozor na kotníky, neboť tato nebezpečná záležitost se nezměnila ani trošku.  Pravdu měli ve všem, všichni. Porosty nesouhlasily s mapou ani trošku, nejen že paseky byly hustníky, ale i čistý les byl místy takřka neprůchodný, cesty zarostlé, někdy nerozpoznatelné, terén hrozně nepřehledný a kamenným polím se nedalo vyhnout, neboť nám přímo do něj dali kontrolu. Chtělo to zkrátka zpomalit tempo a číst mapu co možná nejpřesněji a často nastavovat azimuty.

 

Tereza s Lenkou

se to celkem podařilo. Už při postupu na druhou kontrolu jsem doběhla o 6 minut přede mnou startující Alču, která se rozhodla že poběží se mnou. Chvílemi jsem ji zaslechla mumlat, že sem teda ona už nepojede, nicméně si doběhla pro třetí místo v DL. Jarda, který měl s náma stejnou trať, vyšplhal kopec až ke druhé kontrole, tam mu prý začalo bušit v hlavě, tak si sedl, že si odpočine, ale po deseti minutách usoudil, že lepší už to nebude a nabral směr cíl. Také děti měly velké problémy, hlavně Petřík s Terezou, kteří se v lese sešli, a bloudili společně. Bylo mi jich dost líto, a taky jsem se trochu bála, když ještě po dvou hodinách nebyli z lesa zpátky, ale nakonec se vrátili, dokonce se všemi kontrolami.Martínek to taky zvládnul, první tři kontroly jsem obešla s ním, ale pak už jsem musela na start, tak došel sám – a byl třetí.

Velkou atrakcí pro děti (aspoň ty menší) byla vodní nádrž – koupaliště, kde se to hemžilo miliony pulců. A na závěr malá připomínka pro pořadatele: když už se běží závod se SportIdentem, závodníci by jistě uvítali, kdyby mohli na internetu najít kromě celkových výsledků i mezičasy.

vysledky, mapa je DL a HK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *