Dětská liga Táborska začíná prvním závodem 23.2.2018

Již 23.2.2018 se uskuteční první závod letošního ročníku Dětské ligy Táborska, který navazuje na loňský 1.ročník, pořádaný našim oddílem.

Start bude probíhat mezi 16:00 a 17:00.

Sraz budoucích orientačních běžců bude u skautské klubovny oddílu Karibu v Sezimově Ústí 1. Kdo neví, kde se nachází, prosím klepnout ZDE

Na místě budou připraveni členové oddílu SK Kotnov Tábor, aby novým zájemcům o sport a orientační běh zvlášť vysvětlili, co je to mapa pro orientační běh a jak se vůbec takový závod běhá. Pro počáteční informace se můžete podívat sem: https://skkotnovtabor.cz/co-je-ob/

Závod se poběží ve třech kategoriích:

A – Děti do 10 let v doprovodu rodičů – zde je povolen jakýkoliv doprovod. Trasa bude velmi jednoduchá, vedená po cestách, takže se nikdo nemusí bát, že se ztratí. Kontroly budou přímo u cest, aut se nemusíte bát, ty tam jezdit nebudou.

B – Děti do 12 let – tato kategorie se běží bez doprovodu. Trasa bude stejná nebo obdobná jako u kat. A.

C – Děti nad 12 let – tato kategorie se také běží bez doprovodu rodičů. I zde děti budou kleštičkami razit do mapy kontroly, jen bude trasa trochu složitější.

Startovné se nevybírá, v cíli obdrží každý dětský účastník diplom.

U prezentace budou účastníci seznámeni s průběhem závodu a proškoleni v používání mapy. Rovněž budou seznámeni s postupem ražení kontrol a to jak mechanickým (kleštičky), tak elektronickým (SI jednotky u startu a v cíli). Exemplář mapy, podle které se bude závodit, účastníkovi zůstane.

Závodí se na čas, kontroly musí být oraženy ve správném pořadí. Každá nesprávně označená kontrola nebo kontrola chybějící, bude penalizována připočtením 10 minut k výslednému času. Celkové pořadí podle času v jednotlivých kategoriích bude poté kritériem pro bodování do celkového hodnocení Dětské ligy Táborska. Výsledky budou zveřejněny na stránkách www.skkotnovtabor.cz do týdne po uspořádání závodu. Tamtéž bude rovněž k dispozici průběžné celkové pořadí Dětské ligy Táborska.

Závod pro všechny pomůže připravit SC vebr-sport, který také zapůjčí elektronické ražení, takže závodníci se naučí běhat i tímto moderním způsobem. Naopak oddíl OK Střelka se bohužel letošního ročníku ligy nezúčastní jako spolupořadatel, ale bude dělat svou vlastní sérii závodů.

Abyste pořadatelům ulehčili organizaci, prosíme vás o přihlášení předem mailem na adresu info@skkotnovtabor.cz . Stačí napsat jen jméno dítěte, rok narození a kategorii, do které se hlásíte.

Těšíme se na Vás !

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *