1. závod Dětské ligy Táborska 2018

Dne 23.2. uspořádal oddíl SK Kotnov Tábor ve spolupráci s oddílem SC vebr-sport první závod dalšího ročníku     Dětské ligy Táborska v orientačním běhu. Závod se konal v Sezimově Ústí 1, za řekou Lužnicí (mapa „Nad starým Táborem“) a vlídné zázemí nám poskytli skauti ze 7.odd.Karibu (tímto moc děkujeme).

Mrzlo až praštělo, ale nikomu to příliš nevadilo, účast byla hojná. Na začátku byly nově příchozím dětem vysvětleny rozdíly, mezi „normální“ mapou a mapou pro orientační běh, nutností orientace mapy směrem k severu (nebo dle řeky). Dále pravidla, jakými se mají závodníci na trati řídit. Tedy hlavně, že musí kontroly razit postupně podle čísel, jak kontrolu orazit a také vysvětleno elektronické ražení, které jsme použili na startu a v cíli, abychom mohli dobře odečíst čas. Pak už děti vyrazily postupně na tratě. Ty byly 3 ( A pro malé děti s doprovodem,  B pro děti do 12 let bez doprovodu a C pro starší a zkušené děti a mládež).  Možná i zima donutila účastníky opravdu běžet a tak závod ubíhal v rychlém tempu. Závodu se zúčastnila v rámci tréninku i mládež z oddílu SC vebr-sport a rozdíl mezi trénovanými a netrénovanými borci byl patrný. Nicméně i netrénovaní nováčci nakonec dospěli do cíle a dokonce všichni se správně oraženými kontrolami! Nemuseli jsme tedy nikoho penalizovat za špatné ražení a výsledné časy jsou tedy opravdu časy běžecké. Po doběhu každý účastník obdržel diplom a zaslouženou sladkou odměnu. Bohužel na odměně během závodu zapracoval mráz, a tak děcka musela kromě nohou a mozku při závodě, zapojit po závodu i zuby, aby si se zmrzlými tyčinkami poradila. Takže jsme jim potrénovali tři části těla, a to se počítá 🙂

Další závod se uskuteční již 14.3.2018 opět mezi 16-17:00. Tentokrát na Sídlišti nad Lužnicí v areálu Komora. Věříme, že účast bude nejméně tak hojná, jako ta dnešní.

Výsledky tohoto závodu jsou níže, celkové výsledky jsou vedeny na stránkách Dětské ligy Táborska (Zatím jsou samozřejmě totožné jelikož jde o první závod)

Fotky  autor: Helena Hudečková

Fotky 2   autor: Dušan Kosobud