4.závod Dětské ligy Táborska

doběh do cíle

Za překrásného slunečného počasí se 20.9.2018 uskutečnil 4. závod Dětské ligy Táborska. Tentokrát se k závodu nevyužila klasická mapa pro orientační běh, ale pouze upravený výtisk mapy ze serveru mapy.cz. Jednalo se totiž o lokalitu nově vznikajícího „sídliště“ rodinných domků Nechyba v Sezimově Ústí. Terén odpovídal trendu současných sprintových závodů v orientačním běhu, které se konají v městech za účasti veřejnosti, jak si mohli místní vyzkoušet letos v květnu v rámci  Mistrovství republiky, které náš oddíl pomáhal pořádajícímu SC vebr-sport uskutečnit  v Táboře.

nejmladší účastnice, tříletá Beatka

Účast byla jako vždy hojná,  příležitost k pohybu využila i řada místních obyvatel. Ti měli samozřejmě výhodu znalosti domácího prostředí. Nicméně organizovaní orientační běžci, kteří se závodu rovněž zúčastnili, měli výhodu pravidelného tréninku a znalosti ražení. Oddíl využil totiž i při těchto malých závodech  letos nově pořízeného elektronického systému ražení k snadnému zjištění výsledků. Dětem i dospělým tak okamžitě po doběhu z tiskárny „vylezl“ výsledek, včetně mezičasů na jednotlivé kontroly.

Připraveny byly jako vždy 3 tratě, aby si mohli zaběhat jak nejmenší v doprovodu rodičů, tak starší děti, ale i dospěláci.

Tratě v délkách od 1,1 km po 3,8 km se všem líbily, i když někteří si stěžovali, že ačkoliv vypadá Nechyba jako placka, při běhu je poznat, že svah je opravdu slušný.

Přestože  po absolvování závodu přiběhla většina závodníků mokrá od potu, neviděli jsme jedinou zamračenou tvář. Diplom, sušenka a bonbony v cíli pak vykouzlily v dětských tvářích další úsměvy.

V kategorii A zvítězil Daniel Papež (10 let), v kategorii B vyhrála Anežka Mufová (12 let) a nejnáročnější trať C ovládl Matěj Dlouhý (15 let), když trať dlouhou 3,8 km doslova „obletěl“ v čase 18:18.

Závěrem připomínáme, že poslední 2 závody série se konají  již 11. října na Sojčáku a následně 25. října u hájovny Nechyba