Zvůle 2003 – 3-denní OB

Od pátku do neděle 4.- 6.7.2003 jsme se  úspěšně zúčastnili očekávaných 3denních závodů na jihočeské Zvůli. Pražská Pragovka využila své mapy z loňských federálů (Šibeník a Zvůle, 1.10 000) a připravila skvělé závody, které až do poslední chvíle vypadaly, že nebudou mít chybu. V krásném zvlněném terénu České Kanady, plném kamenů, hustníčků a skalek přidali pořadatelé i velmi dobře postavené tratě, takže konečnému úspěchu závodů (přes lehkou nepřízeň počasí) nestálo nic v cestě.

dobíhá Martínek s Bárou a Oskarem

Ke konci startu handicapů 3.etapy pořadatelé, kteří zhustili starty všech kategorií do 80 minut, přestali stíhat a tak pozdě startující (ve většině kategorií závodníci bez šancí na dobré umístění) nestartovali přesně ve svůj čas, ale s různým zpožděním. Řešení tohoto problémku však jistě patří k největším kuriozitám OB – bylo rozhodnuto  počítat časy etapy všech kategorií podle čipů od 1.kontroly do cíle. To mělo za následek to, že závodníci chybující na 1. kontrolu měli v cíli lepší výsledek, než ve skutečnosti, což mělo pro některé závodníky překvapivé důsledky.

Z našich borců se nikdo výrazněji neumístil, největší šance měla babička v D60,  kde ale nakonec celkově dokončila jen paní Boučková. Ostatní kategorie byly dost silně obsazeny. Závodů se zúčastnil i Martínek, který „běžel“ sám s kamarádkou Bárou. Na trati se ale vydatně občerstvovali borůvkami nebo si hráli, takže podle toho vypadalo i celkové umístění (16.z18). Ale zase se mu to líbilo.

Jarda H35B u sběrky

Jarda se překonal, a dokončil všechny etapy, v (na něj) cekem slušných časech, přesto jistil (podobně jako Alča) konec výsledkové listiny (54. z 58). Alče se povedla 2.etapa, ve třetí se už nehonila, a pouze vše v klidu obešla (nakonec v D35B 49 z 51). Petřík občas bloudil , dost chodil místo běhu a bylo to ve výsledkách znát.( v H12 23. z 26). Hela v D21B 14. z 47 a Tonda v H21B  36. z 51.

Pro ubytování na Zvůli se rozhodla Alča s babičkou (ve stanu) , Tonda dojížděl domů, a my ostatní na chalupu do Rynárce. Trochu zlobilo počasí, časté přeháňky a vlhko v lese nám trochu zkazily celkově příznivý dojem ze závodů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *