Jihlava – park Heulos

Petřík šplhá ke kontrole
Hela na sběrce

Dne 5.4.2003 jsme vyrazili na první závod letošní sezóny. Původně nás bylo přihlášených 10, ale dorazilo nás méně. Tereza  si vyrobila úraz na noze, Genu pořád bolí páteř – a tak to Zelenkovi vzdali, a Petra pro jistotu úplně onemocněla. No ale zbytek z nás i přes vysloveně studené počasí, dorazil v sobotu ráno do Jihlavy, kde v prostoru letního kina (v blízkosti ZOO) byla prezentace, start i cíl.

Ještě před startem jsme sledovali, jako se všude kolem nás rozmísťují spousty kontrol, na spoustu z nich bylo vidět od aut, a to nás hřálo. Jako první odstartoval do lesa Martínek v doprovodu Jardy. Už předem jsme mu slibovali první poslední, jen aby konečně jednou taky běžel a snažil se. Tentokrát se nekonala žádná výuka nad mapou, jen důsledné pobízení „běž, běž“, což se zobrazilo v celkovém druhém místě (Martínkovo první ocenění vůbec, tak snad ho to povzbudí do dalších závodů). Pak šla do lesa Lenka, já , Alča, babička a nakonec – všemi opuštěn – i Petřík. A tady nastal kámen úrazu. Péťa zvyklý z loňska na kategorii H10 si opět vzal mapu H10, přestože byl přihlášen do H12, a tak se asi divil, proč mu ta mapa nesouhlasí… Chudák pročesával park, ptal se, divil se, dokázal najít první dvě

Lenka vybíhá v D16

kontroly i bez mapy, ale nakonec po půl hodině to u třetí kontroly  zjistil a vrátil se pro svou mapu zpět na start. Pak už to jen prošel, závodění ho přestalo bavit (ani se mu nedivím), a to ještě ztratil čip, kde se mu uvolnila gumička (našel ho a pak nesl v ruce).

My ostatní jsme tak velké problémy neměli. Tratě nás dospělých vedly nejen lesíkem, ale půlka tratě vedla i sídlištěm, kde nás mnohdy okukovali místní, běhali jsme nahoru i dolů, po silnici, po trávě i lesem, ale první jarní závod – vysloveně parkáč – jsme si i tak vychutnali. Po vyhlášení výsledků, kde jsme zatleskali Martínkovi jsme se vydali domů, kde se ještě zjistilo, že Petřík zapomněl na startu svou zimní bundu. Tak sportu zdar a na příštích závodech doufejme v lepší konstelaci hvězd.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *