HROB 2017

mapa 1.etapy

Po skončení závodní OB sezóny se každoročně koná první víkend v listopadu Mistrovství ČR v horském OB.  Tentokrát ve Všemině (nedaleko Vizovic) v termínu 4-5.11. 2017. Při závodu jsme měli tentokrát štěstí na počasí, v sobotu svítilo dokonce sluníčko, v neděli se ochladilo a začal foukat vítr. Pořadatelé z OB Vizovice připravili na sobotní 1.etapu pro všechny kategorie tratě s volným pořadím kontrol, v neděli pak pevné pořadí s hendikepy pro všechny týmy se ztrátou do hodiny na vítěze.

Po loňské premiéře jsem se vydala na tuto akci znovu, tentokrát s báječnou ženou Štěpánkou, a spolu jsme bojovaly v kategorii DD40. V sobotu jsme mohly zvolit trošku lepší pořadí a ušetřit minimálně jeden kopec, a taky občerstvovací stanice přišla dříve než jsme vyhládly. Též velmi nezvyklé měřítko mapy 1:40 000 nám zpočátku dělalo potíže (vloni 1:25 000). V poslední třetině trati jsem protrhla levou botu (byla už načatá, má odsloužíno), a začla cítit bolest na pravém prsteníčku u nohy (večer se ukázalo, že nehet je mrtvý a lůžko podebrané), ale závod jsme doběhly na 7.místě s minimální ztrátou na 5. i 6.místo (1 resp. 2 minuty).

Druhý den jsem vyměnila boty, zatejpovala co šlo a vrhly jsme se do 2.etapy. 5.tým jsme neviděly na trase ani jednou, za to holky co šly minutu před náma (a byly zjevně o něco rychlejší) nám utekly už za 1.kontrolou. Zvolily ale jiný (a horší) postup na 2k, tak jsme je trhly. Mapově se nám velmi dařilo, užívaly jsme si dokonce i seběh sjezdovky, bohužel cestou na poslední kontrolu (postupy byly dlouhé, tento asi 3km) jsme se chtěly vyhnout soukromému domu a olivově zelené a rozhodly se oběhnout kus po louce. Tam se však neplánovaně pásly ovce, a při našem pokusu překonat ohradník se k nám  radostně vrhaly. Toho jsme se zalekly a tak zvolily větší obíhačku, což nás stálo asi 10 minut. škoda no. Protože při posledním úseku 800m prudkém stoupání ke sběrce jsme v zádech ucítily soupeřky. V kopci jsme ještě odolaly, ale z vrcholu následoval 600 m seběh do cíle, a tam nás trhly. Byly holt trochu lepší.  Ale šly přes olivovou :-). Naštěstí holky z 5.místa přiběhly ještě pár minut po nás, takže jsme se přesto alespoň o 1 místo posunuly a skončily šesté.

Z Jižních Čech závodil ještě Vašek Pelc, 2x jsme se v lese potkali. Byl velmi rychlý a skončil s parťákem na 4.místě v HH40.Celkem závodilo 150 týmů .  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *