Dny zdraví v Táboře

Ve středu 10.10.2018 proběhla na náměstí T. G. Masaryka akce v rámci Dnů zdraví 2018. Náš oddíl se poprvé zúčastnil podobné akce tím, že připravil orientační závod pro návštěvníky akce. Bohužel jsme nevěděli do čeho jdeme a připravili se na zástup mladých sportovců. Ovšem opak byl pravdou. Ne, že by sportovci nechodili, ale věkem se blížili spíše TGM v době jeho prezidentování. Naštěstí v dalších stáncích byla i možnost měření tlaku, či stánek Svazu postižených civilizačními chorobami, které byly navštěvované hojněji.

Závůdek přitom nebyl náročný, celková délka závodu činila cca 200 m, ale pro návštěvníky bylo obtížné na takovéto akci překonat ostych a na závůdek vůbec vyrazit. Jednalo se přitom pouze o malou mapičku stromů na náměstí TGM a podstavec sochy, na které bylo označeno 5 stromků, na kterých byly kontroly s písmeny. Stačilo jen u kontroly určit, která to vlastně je. A písmeno zapsat do tajenky na mapičce.

Nejvíce účastníků závodu bylo nakonec ze středních škol, kteří se akce zúčastnili zřejmě povinně. Někteří se zájmem obešli kontroly a vyplnili tajenku, jiní bohužel jen čekali, až oběhne kontroly někdo jiný a tajenku opsali. To jim však nemůžeme mít za zlé. 

Můžeme naopak obdivovat ty návštěvníky akce, kteří se nakonec na trať vydali. Jednou z nich byla třeba i redaktorka Táborska. Z poklidného očekávaného dne se nakonec vyvinul „boj o přežití“, když nárazový vítr ničil stánky a odsouval je pryč od stolků a nástěnek. Nakonec jsme stánek museli sbalit a pod horkým slunce vydržet až do skončení akce.

Závěrem musíme bohužel zhodnotit tuto akci našeho oddílu jako nevydařenou a to z toho důvodu, že zřejmě vůbec nezapadla do konceptu, který Město Tábor plánovalo. Přesto je potřeba poděkovat, že jsme si vůbec mohli podobnou akci vyzkoušet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *