2. závod dětské ligy 2022

Ve čtvrtek 16.6.2022 proběhnul další závod letošní ligy. Po kratší bouřce se vyjasnilo a opět zavládlo horké a dusné počasí. Přesto děti běhaly ze všech sil, a mohly si vybírat ze tří tras: A – 900 metrů (pro nejmenší do 10 let), B – 1,9 km ( trať zamířila již i do lesa) a trať C pro zkušené borce – 3,7 km.

Na nejkratší trasu (kromě menších dětí) vyběhlo i pár zkušenějších borců, ti ovšem měli trať běžet jako tzv. paměťák, což mohl být problém. Poslední kontrola nebyla na první pohled vidět, a tak na ní někdo zapomněl, a buď se pro ni vrátil nebo mu chyběla. I takové věci se na OB mohou přihodit 🙂

Na delších trasách musely děti vydat spoustu energie, v lese už jsou porosty v tuto dobu dost vzrostlé, a tak běh stál více úsilí než obvykle. Kdo podlehl vedru a nezakryl si nohy, vracel se také poškrábaný. Což ovšem nikomu moc nevadilo. Za odměnu si děti odnášely sladkost a dobrý pocit z úspěšně absolvovaných tratí.

Celkem se zúčastnilo 32 závodníků. Mezi dětmi do 10 let vyhrál Oskar Nesnídal, v dětech do 12 let zvítězila Ema Kůrková a v kategorii C exceloval Michal Deim.

Fotky od Heleny Hudečkové zde:

Výsledky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *