Slavnostní vyhlášení Dětské ligy Táborska 2018

Ve čtvrtek 1.11.2018 se uskutečnilo slavnostní vyhlášení vítězů Dětské ligy Táborska 2018.

celkoví vítězové kategorií A,B,C (zleva)

V kategorii A zvítězil Matěj Kotek ze Sezimova Ústí (7 let), v kategorii B – Barbora Novotná ze Sezimova Ústí (9 let) a v kategorii C – Anna Kosobudová z Tábora (13 let). Diplomy a ceny převzalo celkem 9 nejlépe hodnocených dětí v Dětské lize, a všichni ostatní přítomní byli odměněni sladkostmi. Celkem se Ligy zúčastnilo 156 dětí, přičemž většina z nich vícekrát. Děti na předních místech absolvovaly 4 nebo 5 závodů ze série. V kategorii A soutěžilo 54, v kategorii B 57 a v kategorii C 45 sportovců.

Ukončení tohoto ročníku vybízí k ohlédnutí za jeho průběhem. Druhý ročník Dětské ligy Táborska odstartoval již 23.února, a to na sněhu za účasti skautů u skautské klubovny na druhém břehu Lužnice, pokračoval závodem 14.března v areálu Komora pod táborským sídlištěm nad Lužnicí. Jarní etapu ukončil závod na Kozím Hrádku konaný 7.dubna, který byl spojený s krajským přeborem v tomto sportu. Po letních prázdninách pokračovala podzimní část ligy  závodem konaným 20.září v ulicích Nechyby – vznikajícího sídliště rodinných domků v Sezimově Ústí. Následoval závod 11.října v centru sídliště nad Lužnicí na mapě Homole a 25.října byla celá série ukončena závodem v lese u hájovny Nechyba v Sezimově Ústí. Děti si tak vyzkoušeli 6 různých terénů, od lesa, přes zahrádkářskou kolonii, až po běhání uvnitř sídliště rodinných domků či paneláků. Každý terén vyžaduje jiný přístup k závodu, takže umístění v celkovém pořadí na předních místech je více než zasloužené.

oceňované děti

Závěrem bychom rádi znovu vysvětlili, proč se objevují v tisku a na internetových stránkách dvě Dětské ligy Táborska v orientačním běhu. Jednu pořádá od roku 2017 oddíl SK Kotnov Tábor, druhou od roku 2018 oddíl OK Střelka vedený bývalým členem SK Kotnov Tábor Tomášem Doleželem, který za náš oddíl měl Ligu v roce 2017 na starosti. Na začátku letošního roku jsme se pokoušeli obě ligy spojit v jednu, ale oddíl OK Střelka návrh neschválil a raději uskutečnil vlastní sérii. Doufáme, že v roce 2019 se již dohodneme a další matení veřejnosti nenastane.

One thought on “Slavnostní vyhlášení Dětské ligy Táborska 2018”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *