První letošní „Liga“ za námi

Po dlouhém období nečinnosti kvůli koronaviru jsme konečně zahájili letošní „Dětskou ligu Táborska“ (IV.ročník). 15.září se v Plané nad Lužnicí uskutečnil první závod . Závod se konal v lese východně od centra Plané nad Lužnicí.

zájem byl velký

Byly připraveny tří tratě, kdy každá měla jinou obtížnost. Svoje dovednosti v orientaci v terénu s mapou si každý z účastníků vyzkoušel na tratích sám. Naopak, všichni běhali jako o závod a mnozí zvládli i více tratí.

Závod začal v 16:30 a běžel  se ve třech kategoriích. Děti do 10 let, které mohli doprovázet rodiče, a starší děti v kategorii do 12 let a nad 12 let, které už doprovod nepotřebovaly. Celkem se sešlo 28 závodníků.

Závod tentokrát dokočili všichni bez úhon a diskvalifikací, všichni byli rádi že se můžou sejít a společně (i když každý sám za sebe) si zasportovat.

Všem účastníkům gratulujeme k úspěšnému absolvování závodu a těšíme se na další setkání při závodech Dětské ligy Táborska pořádané oddílem SK Kotnov Tábor. Další fotografie od Jiřího Vébra zde: https://www.zonerama.com/vebr-sport/Album/6573831

Vítězství si pro sebe vybojovali v kategorii A Matěj Kotek s časem 17:00. V kategorii B zvítězila Ella Rybáková v čase 26:02  a v kategorii C Matěj Dlouhý s časem 18:23.

Další závod Dětské ligy Táborska pořádáme již 24. září v Sezimově Ústí na Nechybě.