3.závod Dětské ligy Táborska

V sobotu 7.4. se uskutečnil 3.závod Dětské ligy Táborska v orientačním běhu. Tentokrát se startovalo od Kozího hrádku, a pro všechny zájemce o orientační běh ho připravil oddíl SK Kotnov Tábor.

V tomto kole nám velmi přálo počasí, které bylo vyloženě jarní, a tak se sešlo opravdu velké množství dětí, i celých rodin. Liga byla tentokrát součástí  „velkého“ závodu – Mistrovství Jižních Čech, kam se sjeli orientační běžci nejen z našeho kraje, ale i z Pražské oblasti , takže účastníci Dětské ligy měli i možnost vidět, jak to chodí na opravdových závodech v tomto sportu.

Tratě byly tentokrát delší, vedly lesem, a aby se mladší děti nebály, tak byla jejich trasa značená fáborky. Starší děti nad 12 let se již popraly s tratí samy, a také to zvládly. Tratě pro všechny připravil oddíl SC vebr-sport.

Všechny kontroly, které děti musely v lese najít, měly krabičky s elektronickým ražením, takže tentokrát si děti kromě sladkostí a diplomu odnášely také lísteček s mezičasy z jednotlivých kontrol.

Vítězové jednotlivých kategorií se tentokrát ve velké konkurenci stali:  kategorie A- Hana Slabá (7 let), kategorie B- Matyáš Soukup (9 let)  a  kategorie C- Michal Deim (14 let).

Nyní bude mít Dětská liga pauzu, a zbylé 3 závody letošního ročníku se uskuteční asi na podzim, budeme vás opět informovat na Facebooku i stránkách Dětské ligy Táborska. Děkujeme všem za účast.

Výsledky 3.závodu na Kozím hrádku, jsou dole pod článkem, celkové (průběžné) výsledky najdete  na stránkách Dětské ligy Táborska.