Jihočeský kraj zná mistry v orientačním běhu na krátké trati

D16 – Kateřina Kosobudová

7.4.2018 zorganizoval SK Kotnov Tábor další ze svých akcí. Tentokrát šlo o akci vele-významnou. Přebor Jihočeské oblasti v orientačním běhu na krátké trati. Tento závod ustanovil postupující na

Mistrovství republiky na krátké trati, pořádané letos v Chlébském. S potěšením konstatujeme, že mezi postupujícími jsou i dvě závodnice z Táborského okresu a to Kateřina Kosobudová v kategorii D16 a Anna Svobodová v kategorii D18 (obě z SC vebr-sport).

Ale nyní si povězme, jak to celé probíhalo. Práce na přeboru začala již měsíce před závodem a to jednak sháněním povolení ke vstupu do lesa a hlavně revizí mapových podkladů, neboť les se po vichřici v minulém roce neustále prořezává a vznikají nové paseky a hlavně vývraty. Chtěli bychom touto cestou poděkovat i Městským lesům Tábora, jehož pracovníci nám v naší sportovní činnosti vycházejí vždy vstříc.

Další prací bylo odbýt si nezbytnou administrativu s přihláškami a losováním. Ještě den před závody se hlásili poslední závodníci a pro velký zájem jsme museli zajišťovat i dotisk map. Ostatně i během prezentace se dohlašovali další závodníci, takže Kozí Hrádek zažil zřejmě závod s nejvyšší účastí v jihočeském kraji. Závodníků bylo skoro 200. A to už se dostáváme ke dni závodu.

Ráno jsme zajistili rozestavení kontrol v lese, vytvořili výpočetní centrum, postavili koridory na start a do cíle. Počasí nám přálo, svítilo sluníčko a zdálo se, že den proběhne v naprosté pohodě. Ovšem jako vždy se drobné problémy vyskytly. A začalo to těsně před startem. Zádrhel způsobil předseda oddílu, který chtěl iniciativně odnést na start krabičky pro elektronické ražení. A co myslíte, že se nestalo? Jedna z krabiček mu vypadla z ruky a spadla pod zabezpečenou podlahu altánku, kde byla prezentace. Klacky ani ruce nepomohly a po krabičce, jako by se slehla zem. Takže rychle vydat novou krabičku, na počítači přepsat její funkci, přelepit a klusat na start. Na tomto místě bych rád poděkoval Kubovi Boučků, který svými útlými pažemi nakonec nezištně krabičku z jámy lvové vytáhl a zachránil náš oddíl od placení vysoké škody. Naštěstí zbylé problémy ať už v prezentaci, prohození čipů, či na chvíli zavřené WC se daly odstranit rychleji a věříme, že si nikdo z účastníků přeboru ničeho nevšiml.

Vlastní závod proběhl až na pár zvrtnutých kotníků také v naprosté pohodě a doběhnuvší závodníci si pochvalovali stavbu tratí, krásný terén i volbu postupů. V lese se nikdo neztratil a tak mohlo odpoledne dojít k vyhlášení Mistrů Jihočeského kraje. V prestižní kategorii H21 a D21 si postup na Mistrovství České republiky vybojovali Radek a Martina Teringlovi (oba z TJ OB České Budějovice). Zbytek postupujících a další výsledky naleznete zde: http://skkotnovtabor.cz/wp-content/uploads/2018/03/vysledky-Kozi-hradek-2018.txt

D18 – zleva: 2.místo Kateřina Nováková (KRE), 1.místo: Anna Svobodová (VTA), 3.místo: Anna Rudová (VTA)

Ještě je třeba dodat, že v průběhu závodu se uskutečnil i další, tentokráte 3.závod Dětské ligy Táborska. O tomto závodě naleznete krátký článek zde: http://skkotnovtabor.cz/3-zavod-detske-ligy-taborska/

Závěrem bychom chtěli poděkovat Občerstvení na Kozím Hrádku za poskytnutí zázemí. A když už jsme u toho děkování, tak poděkujme i  všem členům našeho oddílu za nasazení během tohoto náročného dne a oddílu SC vebr-sport, který pro nás zajistil nejen roznos kontrol, ale jeho mládež vypomáhala i při parkování či předávání cen.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *