Žebříček B – Zvůle

babička na sběrce

O víkendu 28.-29.9. 2002 jsme se v hojném počtu vydali na národní žebříčky do Zvůle u Kunžaku.. Závody byly skvěle zorganizované, Pragovka si –ač daleko od svého působiště- dala záležet, nechyběl dětský koutek, závod pro malinké děti, čajovna, občerstvení, stánky, WC , ale i divácká kontrola (v sobotu) a spíkr, který doběhy závodníků všem přihlížejícím zpříjemnil. Naši nejmladší hoši (Martin Z. a Péťa – H10) se přihlásili do kategorie liniové, neboť H10 chyběla a do H12 si netroufli. Jenže měli smůlu. Pořadatelé omylem vyfáborovali v sobotu trať k jiné kontrole ( pár prvních dětí dostalo 5min. bonus), začátečnickou chybu udělala i Gena, která si vzala jinou mapu a hned na startu tak ztratila nejen 6 minut, ale i cenné síly.

Martínek s Jardou vybíhají na linii

Jinak se všem celkem dařilo. Akorát Petřík tu „špatnou organizaci“ při stavbě fáborků“ obrečel, i když nakonec závod vyhrál, ale do svého deníčku si zapsal že to byl „hnusný“ závod

V neděli ráno byla docela zima, jinovatka, zamrzlé louže, ale sluníčko svítilo a s postupem času se i oteplilo a udělal se hezký den.Tratě se prodloužily (dospělým), ale přestože šlo o klasiku, běželo se na mapě 1:10 000, což většině z nás vyhovuje. Martin Z. tentokrát nezaváhal a prosvištěl svoji trať sprintem hodným atleta a přiběhl si tak pro vítězství.Petřík se snažil uplatnit své mapařské dovednosti i na liniové trati, což se v neděli moc nevyplatilo. Zkracovat si trať lesem přes kopec se ukázalo jako pomalejší než obíhat po cestách. Nakonec z toho bylo slušné 6.místo. Všimla jsem si, že v kategorii D12 bylo v první desítce umístěno 7 holčiček, které patřily ještě do D10!! (naše Tereza 11,Petra 17)

Závodů se zúčastnilo více než 1400 soutěžících, terén byl  mírně zvlněný (na mě až dost) s velkým množstvím kamenů, kupek a skalek, hodně cest a dobrá průběžnost. Prostě moc pěkný terén České Kanady, do kterého se – doufám – vrátíme příští rok v červenci na třídenní.