Vodňanský kapr 2001

Závod se konal 13-14.10.2001 v Krtelích na Vodňansku. Zúčastnili se všichni členové našeho oddílu. První den se běželo v celkem rovném prostředí, zato druhý den probíhal na kopci. Okamžitě po příjezdu (po cestě mlha až do Temelína) začaly nějaké komplikace. Záměna jmen, čísla SI čipu a hlavně po pár minutách, kdy měl Petřík u sebe půjčený čip se mu podařilo položit ho někam do ztracena. Museli jsme půjčit další a očekávali jsme platbu za ten ztracený. Naštěstí se poté, co už jsme ho odepsali, našel. Tyto komplikace způsobily, že jsem musel na start chvílemi i běžet. Délka trati byla místo mnou očekávaných 4,5 km celých 5,2 km. Naštěstí pár minut za mnou vybíhala moje drahá polovička, a tak jsem tušil skvělý čas (oba T5). Ten také přišel, i když někteří (např.Jirka) nad ním kroutili hlavou a za příliš dobrý ho nepovažovali. Já jsem se spokojil s tím, že mě Helena doběhla až po šesté kontrole. Druhý den byl ještě lepší. Startovní pořadí bylo obdobné jako první den (Helena asi 12 minut za mnou), ale nedohonila mne !!! Navíc po čtvrtém místu v každé etapě jsem získal svůj první diplom za dvoudenní závod, a to za celkové třetí místo.

Ani další členové neodešli s prázdnou. Nejúspěšnější byla Alča Z., která v kategorii T3 obsadila celkové první místo. Helena v T5 druhé místo. A kromě první etapy, která se nepovedla Aleně H (neustále chodila kolem sedmé kontroly až do vypršení časového limitu) všichni doběhli. Zůstali jsme až do dekorování vítězů. Čekali jsme na kapra pro Alču, ale bohužel v T3 se nedával (ale dostala kuchařku, ve které byly recepty na jeho přípravu). Celkově hodnotím tento dvoudenní závod jako velice vydařený, a to nejen díky mým výsledkům, ale také díky počasí, které soutěži neskutečně přálo.