Mistrovství v době covidové

startovací koridory

18. prosince jsme za přísných hygienických pravidel uspořádali Mistrovství oblasti v nočním orientačním běhu. Nejtěžší bylo vymyslet, zrealizovat a hlavně vyžadovat zákaz shromáždění více jak šesti osob na jednom místě. Proto byl start rozdělen do šesti koridorů, ve kterých byly odměřeny dvoumetrové rozestupy. Stejné to bylo v cíli. Aby nedošlo k přenášení viru, bylo rozhodnuto o tom, že výsledky nebudou vyhlašovány a každý je zjistí až po příjezdu domů na webu. Rozhodčí v rouškách se pak postarali o to, aby tato pravidla byla dodržována.

ředitel závodu u vyčítání výsledků

A nyní k vlastnímu závodu. I přesto, že závod byl již dvakrát odložen a tento termín byl vyhlášen 21 dní před závodem, podařilo se nám díky vstřícnosti pracovníků „Správy lesů Města Tábora, s.r.o“, díky finanční podpoře z Jihočeského kraje a hlavně díky členům oddílu vše připravit. Znovu zpracovat digitální podklady pro tisk tratí, vytisknout je,… Nicméně stálo to za to. Většina závodníků vracejících se z lesa chválila postavené tratě. Všichni děkovali pořadatelům za to, že uspořádali závod i v době, která tomuto počinu moc nepřeje. Škoda, že chválu nevyslechli všichni, protože ani rozhodčí a pořadatelé se nemohli sejít na jednom místě a nechat se chválit.

vítězka kategorie D35 – Radka Rybáková

A co výsledky? Z lesa se vrátili všichni, byť ne všichni se všemi kontrolami oraženými na čipu. Počasí bylo na týden před vánocemi perfektní. Při běhu v lese se závodník zahřeje a sníh ještě nenapadl. Navíc v lese nebyla mlha, což chválilo hodně závodníků, kteří se do Sezimova Ústí vydali z celého jihočeského kraje a po cestě na mlhu narazili.

V hlavní kategorii vyhrála Pavla Hulcová z OB Kašperské Hory a Michal Nouza z SOS Jindřichův Hradec. V šesti kategoriích pak získali první místo závodníci oddílu SC vebr-sport. Podrobné výsledky najdete zde: https://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=6183