Dětská liga Táborska 2019 pokračovala 2. závodem v Plané nad Lužnicí

30. dubna na „čarodky“ se v Plané nad Lužnicí uskutečnil druhý závod Dětské ligy Táborska. Závod se konal v lese východně od centra Plané nad Lužnicí.

Nikola Niesytová zvládla dvě tratě

Byly připraveny tří tratě, kdy každá měla jinou obtížnost. Svoje dovednosti v orientaci v terénu s mapou si každý z účastníků vyzkoušel na tratích sám. Nikdo se nebál vyrazit na trať osamocen, a to bylo pro vlastní požitek ze závodu to nejlepší. V lese někteří potkali srnky a hlavně si tam užili zábavu a dobrodružství, když museli v několika místech projít přes husté křoviny, aby se dostali k vysněné kontrole (kontrolnímu stanovišti) na své trati.

Počasí vyšlo nádherné, sluníčku ještě hřálo, a tak byla vidět u všech závodníků pohoda a skvělé nálada.

Závod začal v 16:30 a běžel  se ve třech kategoriích. Děti do 10 let, které mohli doprovázet rodiče, a starší děti v kategorii do 12 let a nad 12 let, které už doprovod nepotřebovaly.

Souboje na tratích byly zajímavé i v tom, že závodníci museli bojovat s již bující vegetací v lese a ne vždy byla ta nejkratší cesta, tou nejrychlejší.

nejmladší účastnice – Klárka Trachtová (1 rok)

Závod dokočili všichni bez úhon a před večerním čarodějnickýmn rejem se tak dostali do správné nálady.

Mezi závodníky panovala soutěživost a někteří si to rozdali v závodě proti sobě i na více tratích. Mezi účastníky byla i nejmladší účastnice Klárka Trachtová, která závod absolvovala s maminkou a s kočárkem.

Martin Kouba, vítěz kat.B

Všem účastníkům gratulujeme k úspěšnému absolvování závodu a těšíme se na další setkání při závodech Dětské ligy Táborska pořádané oddílem SK Kotnov Tábor.

Vítězství si pro sebe vybojovali v kategorii A Matěj Kotek s časem 11:45. V kategorii B zvítězil Martin Kouba v čase 16:22  a v kategorii C Anna Kosobudová s časem 13:29.

Další závod Dětské ligy Táborska pořádáme již 16. května v Táboře v sídlišti Nad Lužnicí, Bělehradská ulice (projít do vnitrobloku).

Sledujte stránky Dětské ligy na Facebooku, nebo zde na webu, kde se dozvíte bližší informace.

Další fotografie od Heleny Hudečkové naleznete zde

Výsledky tohoto závodu  jsou níže a celkové výsledky  na stránkách Dětské ligy po dvou závodech zde