2.závod Dětské ligy Táborska

Ve středu 14.3. proběhl již 2.závod Dětské ligy Táborska v orientačním běhu. Pro děti, mládež a všechny začátečníky ho připravil SK Kotnov Tábor, opět ve spolupráci s oddílem SC vebr-sport. Závod proběhl v Areálu Komora, (Sídliště nad Lužnicí), na mapě Komora.

Oproti 1.kolu nám lépe přálo počasí, a tak ani organizace závodu nebyl žádný problém. Účast byla hojná, tratě pro začátečníky velmi přívětivé, neboť v otevřeném prostoru bylo často vidět od kontroly ke kontrole. Děti si to velmi pochvalovaly, a závod je zaujal natolik že často absolvovaly hned 2 tratě. Samozřejmě že začátečníci a nováčci byli opět proškoleni jak o elektronickém a manuálním ražení kontrol, tak o mapových značkách a orientaci mapy.

Rychlé a jednodušší tratě vedly k velkým soubojům o čas, a často rozhodovaly jen vteřiny!!!  Děti si to zkrátka moc užily, a v cíli je čekala navíc sladká odměna a diplom.

Všechny tratě tentokrát vyhrály dívky. Kategorii A – Ella Rybáková (9 let), kategorii B – Radka Přílepková (12 let) a kategorii C – Anna Kosobudová (13 let).

Další závod Dětské ligy se uskuteční 7.4.2018, tentokrát jako součást „velkého“, oficiálního závodu v orientačním běhu. Start bude na Kozím hrádku mezi 11 a 12 hodinou. Tentokrát na kategorii A i B bude čekat fáborkovaná trať v délce kolem 2 km a kategorie C bude bez fáborků, ale jednoduchá, též v délce kolem 2 km.

Výsledky 2.závodu na Komoře, jsou dole pod článkem, celkové výsledky  na stránkách Dětské ligy Táborska.